Назад

ДІЄТИЧНІ ДОБАВКИ ПРИ ТРЬОХ ПОШИРЕНИХ СТАНАХ – ВИСОКОМУ РІВНІ ХОЛЕСТЕРИНУ, ГІПЕРТЕНЗІЇ ТА ТРИВОЖНОСТІ

Деякі рослинні засоби, вітаміни, мінерали та інші сполуки можуть допомогти контролювати рівень холестерину, артеріального тиску та тривожності.

Підвищений рівень холестерину, високий кров’яний тиск і тривожність – це три поширені стани, які часто лікують за допомогою медикаментів. Але іноді люди мають побічні ефекти від прийому ліків або взагалі не хочуть їх вживати. Доктор Дональд Леві, медичний директор Клінічного Центру Інтегративної Медицини Ошера в Бригамі та професор медицини в Гарвардській медичній школі запевняє, що у цих випадках дієтичні добавки можуть бути хорошою альтернативою.

 

Дослідження показали, що деякі лікарські рослини, вітаміни, мінерали та інші речовини, як окремо, так і в поєднанні з традиційними методами лікування, можуть бути ефективними при лікуванні цих трьох захворювань і за умови схвалення лікарем є безпечними для використання.

Високий рівень холестерину.

Статини найчастіше призначаються для зниження рівня холестерину, але існують альтернативи для людей, які  через певні причини не можуть їх вживати.

Вітамін D3

Якщо ви не можете вживати препарат статину і маєте дефіцит вітаміну D (який доктор Леві визначає як рівень, що є нижчим 32 нг/мл у крові), добавка вітаміну D3 може допомогти. Також цікавим є те, що після прийому добавки деякі люди, які раніше не могли вживати статини, потім можуть переносити їх.

 

Фітостерини

Фітостерини (рослинні станоли або стерини) походять із клітинних мембран рослин і можуть вживатись у формі дієтичних добавок. Вони також містяться в таких продуктах, як горіхи, квасоля, фрукти та овочі. Дослідження показують, що фітостеринові добавки знижують “поганий” холестерин ЛПНЩ на 14% у людей, вживають від 2000 до 3000 міліграмів (мг) на день.

 

Червоний дріжджовий рис

Червоні дріжджові рисові добавки виготовляються з виду дріжджів, які вирощуються з білого рису. Доктор Леві зазначив, що червоний дріжджовий рис вже давно використовується в китайській медицині, і сучасні дослідження демонструють, що люди, які приймали від 2400 мг до 3600 мг на день протягом шести місяців, змогли знизити рівень холестерину ЛПНЩ на 20-25%. У дослідженні 2008 року, результати якого опубліковані у «The American Journal of Cardiology», показало, що червоний дріжджовий рис також був ефективним у зменшенні смертності та повторних серцевих нападів майже у 5000 людей, які приймали дієтичні добавки з ним після серцевого нападу. Доктор Леві звертає увагу на те, що необхідно шукати високоякісний продукт, тому що червоний дріжджовий рис може містити небезпечний забруднювач – цитринін, токсин, який виробляється грибком і може спричинити харчове отруєння, пошкодження нирок та проблеми з імунною системою.

 

Гіпертонія.

Доктор Леві зазначив, що деякі дієтичні добавки показали свою ефективність у зниженні високого кров’яного тиску.

Цитрат магнію або гліцинат

Деякі люди мають дефіцит такого мінералу, як магній. На жаль, аналізи крові можуть бути необ’єктивними щодо загального рівню магнію в організмі, оскільки велика його частина зберігається в клітинах. Дональд Леві говорить, що у багатьох людей виявляють дефіцит лише після того, як дієтолог проаналізує їх раціон. У таких випадках дієтичні добавки можуть підвищити рівень магнію та допомогти знизити високий кров’яний тиск, якщо вживати їх разом із традиційними методами лікування артеріального тиску. Як правило, необхідно приблизно шість тижнів, щоб отримати позитивний ефект. Однак не кожному показане вживання магнію, зокрема це стосується тих, хто має захворювання нирок, тому перед початком застосування дієтичних добавок з магнієм слід обов’язково проконсультуватися зі своїм лікарем.

 

Лікопен

Лікопен є антиоксидантною речовиною, яка також може допомогти знизити високий кров’яний тиск. Лікопен надає овочам червоний відтінок (помідори). Хоча продукти на основі томатів, включаючи консервовані соуси, містять лікопен, вони також постачають багато натрію (внаслідок значного вмісту кухарської солі). Отже, у багатьох випадках краще вибрати дієтичну добавку з лікопеном. Більш корисною буде така добавка, яка також містить екстракт томатів. Як правило, людям з високим артеріальним тиском  потрібно приймати від 15 до 25 мг лікопену на добу.

 

Тривожність.

Проблеми з тривожністю є  досить розповсюдженими, особливо в період менопаузи.

Екстракт ромашки.

Цей екстракт, який отримують з квіток ромашки, здавна застосовувався як терапія від тривожності. Тривога часто поєднується з безсонням, тому недивно, що ромашку також часто рекомендують як засіб для нормального сну. Багато людей п’ють ромашковий чай, але приймати дієтичну добавку може бути зручнішим (що також вимагатиме менше пізніх вечірніх походів до туалету, при вживанні їх перед сном). Дослідження показали, що люди, які вживали добавки на основі ромашки, помітно зменшили рівень тривожності порівняно з людьми, які приймали плацебо. Як правило, найкраще починати з прийому однієї капсули (220 мг) на добу. Шукайте таку добавку, яка містить 1,2% речовини, яка носить назву апігенін.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *