ДІЄТА ТА АКНЕ Новини,Рекомендації по харчуванню

Акне-1

Кількість опублікованих наукових досліджень щодо зв’язку між харчуванням та акне за останні 10 років була більшою, ніж за попередні 50 років. Цей систематичний огляд узагальнює значну частину з отриманих результатів.

 

Цікаво, що корисні для серця продукти є корисними і для шкіри (хіба що за виключенням шоколаду). Флавоноїди, які містяться в темному шоколаді покращують стан ендотеліалію та знижують кров’яний тиск, комплексно позитивно впливаючи на здоров’я серця та судин. Натомість, шоколад може спровокувати появу акне. Щоб з’ясувати, що саме (цукор або шоколад) викликає появу акне, дослідники розділили учасників на 2 групи: в одній вживали шоколад, а в іншій — желейні цукерки. Незважаючи на однакову кількість цукру в обох групах, учасники, які вживали шоколад, мали більше прищів, аніж ті, хто споживав желейні цукерки. Шоколад також залишався пусковим механізмом для акне, навіть якщо не містив додаваних молока та цукру.

 

Дієта впливає на гормони, які в неоптимальній концентрації, як відомо, можуть спровокувати акне. Дотримання дієти з високим вмістом цукру викликає надлишок інсуліну, що спричиняє збільшення ваги та появу запальних процесів в організмі. Цукор у великій кількості міститься у фруктових соках, газованих солодких напоях, оброблених харчових продуктах та продуктах, виготовлених з білого борошна. Усі ці продукти мають подібний до шоколаду ефект.

 

Молочна продукція багата естрогенами, андрогенами, ІФР-1 (інсуліноподібний фактор росту 1) та бичачим гормоном росту. Як цільне, так і знежирене молоко містить гормони, що можуть провокувати появу акне. Водночас, слід зазначити, що насичені жири з немолочних джерел становлять ризик появи запальних процесів і акне.

 

ДІЄТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ АКНЕ:

Продукти, яких слід уникати (за спаданням):

  1. Молочні продукти.
  2. Продукти з високим глікемічним індексом. Це, в основному, білий цукор, солодощі, хліб та інші хлібобулочні вироби з білого борошна, рис, фруктові соки, солодкі напої та оброблені продукти.
  3. Продукти з високим вмістом насичених жирів (червоне м’ясо, оброблені м’ясні продукти та смажена їжа)
  4. Шоколад.
  5. Хоча це не відноситься до дієтичних рекомендацій, психо-емоційний стрес також є відомим фактором появи акне. Ефект посилюється при вживанні вищезазначених продуктів під час стресу.

Продукти, які необхідно вживати, для запобігання появі акне:

  • Овочі та фрукти.
  • Незамінні жирні кислоти, що містяться в рибі, насінні, горіхах та авокадо.
  • Найкращим раціоном харчування є середземноморська дієта, яка включає вищевказані продукти з високим вмістом клітковини, цільнозернові вироби та оливкову олію.

Згідно з минулими дослідженнями, дієтичні звички можуть відігравати ключову роль у розвитку, тривалості та важкості проявів акне.

РЕЗУЛЬТАТИ:

53 рецензовані статті відповідали встановленим критеріям відбору. Вони включали 11 інтервенційних клінічних досліджень (сім рандомізованих контрольованих та чотири відкритих дослідження) і 42 обсерваційних дослідження (17 досліджень випадок-контроль, 22 дослідження з перехресним дизайном та 3 описові дослідження).

ВИСНОВКИ:

Цей огляд підкріплює стрімко зростаючу експоненціальну тенденцію про зацікавленість наукової спільноти щодо акне та боротьби із цим захворюванням. До факторів, що сприяють появі вугрів, належать їжа з високим глікемічним індексом, молочні продукти, жирна їжа та шоколад, тоді як незамінні жирні кислоти, фрукти та овочі допомагають уникнути акне. Роль, яку відіграють конкретні дієтичні компоненти, що містяться у різних харчових продуктах, наприклад, у молочних продуктах (цільне або знежирене молоко, вершки, морозиво, йогурт, сир тощо) або шоколаді (какао, темний / молочний шоколад), залишається невирішеною проблемою та метою майбутніх досліджень.

 

Посилання на оригінальну публікацію:

F Dall’Oglio, MR Nasca, F Fiorentini, G Micali Diet and Acne: Review of the Evidence From 2009 to 2020 Int. J. Dermatol 2021 Jan 18;[EPub Ahead of Print],

 

ДІЄТА ТА АКНЕ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *