ДІЄТА В ДИТИНСТВІ МАЄ ДОВГОСТРОКОВИЙ ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я Новини,Рекомендації по харчуванню

09cb32bee5f7c32de2348a91df0e9989

Дослідники спостерігали за тим, як нездорове харчування у ранньому віці впливає на зрілих гризунів.

 

Нове дослідження на мишах виявило, що вживання занадто великої кількості жиру та цукру в дитинстві може на все життя змінити ваш мікробіом, навіть якщо пізніше ви змінитесь та почнете правильно харчуватися.

Стаття з такими висновками нещодавно була опублікована в журналі “Journal of Experimental Biology”.

 

Дослідження “UC Riverside” одним з перших продемонструвало значне зменшення загальної кількості та різноманітності кишкових бактерій у мишей зрілого віку, які в дитинстві отримували нездорове харчування.

 

Фізіолог Теодор Гарланд пояснив, що незважаючи на те, що дослідження проводилось на мишах, воно є еквівалентним тому, що коли діти дотримуються Західної дієти з високим вмістом жиру та цукру, то зміни композиці їхнього мікробіому кишечника зберігаються аж до шести років після статевого дозрівання.

 

Мікробіота включає усі бактерії, а також гриби, паразити та віруси, які живуть на поверхні тіла або всередині людини чи тварини. Майже всі ці мікроорганізми знаходяться в кишечнику, і більшість з них є дружніми, тому що стимулюють імунну систему, розщеплюють їжу, допомагають синтезувати ключові вітаміни та роблять багато інших корисних речей.

 

У здоровому організмі існує баланс патогенів та коменсалів. Однак, якщо баланс порушується через вживання антибіотиків, нездорову дієту, тощо організм може стати сприйнятливим до різних захворювань.

У цьому дослідженні Гарланд  з колегами проаналізували вплив харчування у дитинстві на мікробіом, розділивши мишей на чотири групи: першу годували стандартною «здоровою» дієтою, другу годували менш здоровою «західною» дієтою, третя мали доступ до бігового колеса для фізичних вправ, і четверта не займалися фізичною активністю.

 

Після трьох тижнів усіх мишей повернули до стандартного режиму харчування без фізичної активності. На 14-ому тижні команда дослідила різноманітність та чисельність бактерій у тварин.

 

Вони виявили, що кількість бактерій, таких як Muribaculum intestinale, значно зменшилась у групи, яка дотримувалась західної дієти. Цей тип бактерій бере участь у вуглеводному обміні.

 

Аналіз також показав, що кишкові бактерії чутливі до фізичної активності. Кількість бактерій Muribaculum intestinale була більшою у мишей, які годувались стандартним раціоном і мали доступ до бігового колеса, і меншою у мишей, які дотримувались дієти з високим вмістом жиру та цукру, незалежно від того, займалися вони фізичними вправами або ні.

 

Дослідники вважають, що цей вид бактерій та сімейство, до якого вони належать, можуть впливати на кількість доступною для організму енергії. Дослідники продовжують аналізувати інші функції, які може мати цей тип бактерій.

 

Ще одним ефектом, на який слід звернути увагу, було збільшення кількості дуже схожих видів бактерій, кількість яких збільшилася після п’яти тижнів фізичної активності, припускаючи, що лише фізичні вправи можуть збільшити кількість бактерій такого типу.

 

Загалом дослідники виявили, що західна дієта в ранньої віці мала більш тривалий вплив на мікробіом, аніж фізичні вправи.

 

Гарланд з колегами планують повторно провести цей експеримент і взяти аналізи в додаткові періоди часу, щоб краще зрозуміти, коли зміни мікробіому мишей з’являється вперше, і чи поширюються вони на більш пізні етапи життя.

 

Гарланд підсумував: «Ви не тільки те, що ви їсте, але й те, що їли в дитинстві!»

 

Джерело:

Monica P. McNamara, Jennifer M. Singleton, Marcell D. Cadney, Paul M. Ruegger, James Borneman, Theodore Garland. Early-life effects of juvenile Western diet and exercise on adult gut microbiome composition in mice. The Journal of Experimental Biology, 2021; jeb.239699 DOI: 10.1242/jeb.239699

ДІЄТА В ДИТИНСТВІ МАЄ ДОВГОСТРОКОВИЙ ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *