ДОСЛІДНИКИ РОЗРОБЛЯЮТЬ НОВУ ПРОБІОТИЧНУ КОМПОЗИЦІЮ ІЗ ВИСОКИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОТИ SARS-CoV-2 Новини,Рекомендації по харчуванню

shutterstock_1889563108_(4)

Нещодавно група міжнародних вчених провела рандомізоване клінічне дослідження для оцінки профіля безпеки та ефективності нового пробіотичного препарату у пацієнтів із симптоматичною коронавірусною хворобою (COVID-19).

Отримані дані вказують на те, що пробіотик виявився високоефективним щодо зменшення тяжкості симптомів у пацієнтів з COVID-19, на фоні відсутності будь яких побічних проявів. В даний час дослідження доступне на сервері medRxiv *.

Передумови

Зубник SARS-CoV-2, що викликає розвиток COVID-19, є РНК вірусом з оболонкою, що належить до сімейства бета-коронавірусів людини. Будучи респіраторним вірусом, SARS-CoV-2 в першу чергу атакує верхні дихальні шляхи, а згодом поширюється дистальніше на нижні дихальні шляхи, викликаючи легкі та важкі ускладнення з боку дихальної системи.

Однак у значної частини пацієнтів з COVID-19 під впливом вірусу може уражуватись шлунково-кишковий тракт, що проявляється нудотою, блюванням та діареєю. Це свідчить про залучення у патологічний процес осі кишечник-легеня у пацієнтів з COVID-19. Отримані нові дані вказують на те, що мікробна спільнота кишечника потенційно може модулювати імунні реакції легень, впливаючи на формування імунних клітин в кишечнику із наступною міграцією їх до епітелію легень.

Пробіотики — це живі мікроорганізми з відомою користю для здоров’я. Деякі дослідження припускають, що пробіотики можуть бути корисними при легких респіраторних інфекціях, таких як застуда. Найбільш поширеними пробіотиками є молочнокислі бактерії, які, як відомо, відіграють певну роль у підтримці мікробіоти кишечника.

У поточному дослідженні вчені оцінили безпеку та ефективність нового пробіотичного поєднання у пацієнтів з COVID-19. Композиція включає три штами L. plantarum (KABP022, KABP023 і KABP033) і один штам P. acidilacti (KABP021).

Дизайн дослідження

Дослідження проводили на 150 пацієнтах, що мали відповідні клінічні прояви, інфекція SARS-CoV-2 була підтверджена за допомогою ПЛР дослідження. Учасників попросили вживати одну капсулу, що містила відповідну пробіотичну композицію, один раз на день протягом 30 днів поспіль. Контрольну групу склали 150 хворих на COVID-19, вони отримували плацебо.

 

Результати

Із 300 пацієнтів (віковий діапазон: 18 — 60 років) 293 завершили дослідження. Три пацієнти з основної групи та 4 пацієнти з групи плацебо не змогли завершити дослідження.

 

Ефективність лікування

Приблизно 53% пацієнтів з основної групи продемонстрували повну ремісію через 30 днів від початку лікування порівняно з лише 28% пацієнтів групи плацебо. Протягом дослідження в обох групах не було госпіталізацій, зокрема у відділення інтенсивної терапії, також не спостерігалось фатальних наслідків.

Пацієнти основної групи повідомляли про швидше розрішення симптомів, включаючи лихоманку, кашель, головний біль, біль у тілі та задишку. Незважаючи на те, що протягом періоду дослідження було дозволено споживання ацетамінофен, учасники із групи пробіотиків повідомляли про менший рівень споживання ліків, ніж у групі плацебо.

У пацієнтів, які лікувались пробіотиками, спостерігалося значно нижче вірусне навантаження на носоглотку та значно вищий рівень IgG та IgM-специфічних антитіл проти SARS-CoV-2 порівняно з пацієнтами, які отримували плацебо. Значне зниження рівня С-реактивного білка та D-димеру також спостерігалось у пацієнтів, які отримували пробіотики, порівняно з пацієнтами, які отримували плацебо. У пацієнтів із легеневими ускладненнями спостерігалось суттєве покращення рентгенологічних проявів на 15-й день та 30-й день після початку лікування пробіотиками.

Профіль безпеки

Хоча учасники дослідження не мали жодних серйозних побічних явищ, приблизно 27% та 42% учасників групи пробіотиків та плацебо, відповідно, мали побічні прояви, що виникали під час лікування, включаючи лихоманку, кашель, болі в тілі, кон’юнктивіт та труднощі з ковтанням. Оскільки частота побічних явищ була вищою у групі плацебо, вчені вважають, що ці події, швидше за все, пов’язані з COVID-19.

 

 

 

Значення дослідження

Дослідження описує розробку пробіотичного препарату з трьома штамами L.Plantarum (KABP022, KABP023 та KABP033) та одним штамом P. acidilacti (KABP021), які добре переноситься амбулаторними пацієнтами з легким та середнім ступенем тяжкості COVID-19. Препарат демонструє високу ефективність у зменшенні вірусного навантаження, зменшенні легеневих проявів та тривалості симптомів. Крім того, препарат здатний сприяти  індукції високого титру антитіл проти SARS-CoV-2 у пацієнтів з COVID-19.

Джерело: Gutierrez-Castrellon p. 2021. Efficacy and safety of novel probiotic formulation in adult Covid19 outpatients: a randomized, placebo-controlled clinical trial. MedRxiv. doi: https://doi.org/10.1101/2021.05.20.21256954, https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.20.21256954v1

 

ДОСЛІДНИКИ РОЗРОБЛЯЮТЬ НОВУ ПРОБІОТИЧНУ КОМПОЗИЦІЮ ІЗ ВИСОКИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОТИ SARS-CoV-2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *