Назад

Дослідження споживання харчових продуктів 2018-2019 року серед українських дітей. КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ВИСНОВКИ

Енергетична цінність (калорійність) харчування дітей різних вікових груп:

  • Середня калорійність харчування дітей у віці 1-3 роки суттєво не відрізняється від Норм фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії (НФП), затверджених Наказом МОЗ України від 03.09.2017 р. №1073 і становить 1452 ккал проти рекомендованих 1385 ккал.
  • Водночас, актуальна сумарна енергетична цінність харчових продуктів, які споживають двох- та трьох річні діти майже на 10% вища та становить 1517 ккал та 1522 ккал, відповідно.
  • Тенденція щодо перевищенні актуальної калорійності дієти енергетичній цінності НФП зберігається та посилюється у старших вікових групах. Діти дошкільного віку (4-6 років) споживають на 14% більше рекомендованих калорій (1969 ккал проти 1700 ккал).

Висновки:

  • Надмірна калорійність їжі є ознакою сучасного харчування дітей в Україні поширена серед дітей молодшого віку, дошкільного та шкільного віку, а також у підлітків.
  • Порушення енергетичного балансу, яке спричинене переважанням поступлення енергії з харчовими продуктами над її витратами внаслідок зменшення рухової активності та поширеної прихильності дітей до віртуальних розваг, створює значні ризики для здоров’я.
  • Зростання кількості дітей з надмірною вагою та ожирінням спричинене порушенням харчової поведінки та надмірним споживанням енергетично щільної їжі, що призводить до виникнення діабету, серцево-судинних та інших хронічних захворювань.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *