Назад

Дослідження споживання харчових продуктів 2018-2019 року серед українських дітей. КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ВИСНОВКИ

Особливості споживання вільного цукру:

  • Збільшується з віком і споживання найбільш некорисного джерела калорій – вільного цукру. Діти усіх вікових груп споживають забагато цукру: в середньому діти молодшого віку (1-3 роки) споживають 47 грамів цукру на день; діти дошкільного віку – 56 грамів, школярі та підлітки – 67 грамів вільного цукру на день.
  • Солодкі напої та соки є одним з головних постачальників вільного цукру у дитячому харчуванні та присутні у п’ятірці найбільш популярних продуктів і напоїв у дітей раннього та дошкільного віку. Більшість таких дітей п’є соки та інші солодкі напої декілька разів на день.
  • Школярі та підлітки вживають менше солодких напоїв та соків, але водночас споживають більше солодощів та борошняних виробів, які постачають основну кількість цукру.

Висновки:

  • Експерти ВООЗ, враховуючи дані масштабних досліджень, рекомендують обмеження споживання цукру менше 50 г/день, а ще більший зиск для здоров’я асоційований зі споживанням менше 25 грамів вільного цукру.
  • Високий рівень споживання цукру асоційований з більшою частотою карієсу зубів, ризиком набору зайвої ваги з відповідними небезпечними наслідками.
  • Споживання цукру може бути значно зменшеним за рахунок обмеження присутності солодких напоїв та соків у харчуванні дітей молодшого та дошкільного віку, а також скорочення вживання солодощів та випічки школярами та підлітками.
  • Зменшення споживання солодких напоїв, продуктів та страв буде супроводжуватись збільшенням частки здорових продуктів у харчуванні українських дітей, зокрема, овочів, фруктів, горіхів та насіння.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *