Назад

ДОСЛІДЖЕННЯ ВКАЗУЄ НА ПОТЕНЦІЙНУ РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ПРОФІЛАКТИЦІ РЕСПІРАТОРНИХ ІНФЕКЦІЙ

Згідно з результатами дослідження, яке вказує на потенційну роль пробіотиків у запобіганні виникнення респіраторних інфекцій, щоденне вживання пробіотиків асоціюється із меншою кількістю симптомів ураження верхніх дихальних шляхів у людей із надмірною вагою та людей похилого віку. Дослідження було обрано для презентації на Digestive Disease Week® (DDW) 2021.

Введення бактерій у кишечник для зменшення ризику респіраторних інфекцій не є чимось новим, проте це ще одне свідчення того, що кишковий мікробіом має складний взаємозв’язок з різними системами нашого тіла. В цілому мікробіом має вплив не тільки на роботу кишечника або печінки, він забезпечує регуляцію роботи всього тіла людини”. Бенджамін Малліш, доктор медичних наук, провідний науковий співробітник дослідження та викладач відділу хвороб органів травлення Імперського коледжу Лондона, Англія.

Дослідники повторно проаналізували щоденники 220 пацієнтів, які брали участь у попередньому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні по вивченню впливу пробіотиків на втрату ваги. Було оцінено загальні симптоми інфекційних уражень верхніх дихальних шляхів, включаючи кашель, біль у горлі та хрипи. Дослідники виявили, що учасники, які приймали пробіотики протягом шестимісячного періоду дослідження, мали на 27 відсотків нижчу загальну частоту проявів ураження верхніх дихальних шляхів порівняно з групою плацебо. Ефект був найбільшим серед учасників віком старше 45 років, а також тих, хто страждав на ожиріння.

Люди з ожирінням мають більший ризик розвитку респіраторних інфекцій. Попередні дослідження показали, що пробіотики зменшують ризик інфекцій верхніх дихальних шляхів у здорових дорослих та дітей, однак відомостей про людей похилого віку, людей із зайвою вагою та людей з ожирінням мало.

“Ці висновки формують додатковий інтерес до осі кишечник-легені “, – сказав д-р Малліш. “Адже не тільки кишечник надсилає сигнали, що впливають на роботу легень. Це працює в обох напрямках. Зміни в мікробіомі кишечника можуть вплинути на безліч аспектів нашого здоров’я”.

Дослідники не оцінювали імунну відповідь, лише патологічні симптоми ураження органів дихання. Майбутні рандомізовані клінічні дослідження можуть допомогти виявити механізми, за допомогою яких реалізується позитивний вплив пробіотиків щодо зменшення частоти виникнення респіраторних симптомів, а також дослідити потенційний вплив пробіотиків на імунну систему, сказав д-р Малліш.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20210514/Study-suggests-potential-role-for-probiotics-in-preventing-respiratory-infections.aspx

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *