ДЕФІЦИТ ВІТАМІНУ D НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЗКУ Новини,Рекомендації по харчуванню

360450

Неоптимальний рівень вітаміну D імовірно може спричинювати структурні контакти у головному мозку, дестабілізувати навколо нейронні мережі (ННМ), які створюють «каркас» для нейронів. Наслідком цього може бути погіршення пам’яті та спроможності до навчання, про що свідчать результати нещодавнього дослідження.

ННМ складаються з молекул білків та вуглеводів, створюючи міцну підтримуючу сітку навколо певних нейронів. ЇЇ наявність стабілізує контакти цих клітин з іншими нейронами. Thomas Burne з колегами з Університету Квінсленд (Брісбен, Австралія) повністю виключили вітамін D з дієти групи дорослих здорових мишей та порівняли їх з контрольною групою гризунів, які продовжували отримувати вітамін D.

Через 20 тижнів у групі з дефіцитом вітаміну D спостерігалось достовірне зменшення спроможності запам’ятовувати та вчитись у порівнянні з контрольною групою.

Мозок гризунів з нестачею вітаміну D відрізнявся помітною редукцією ННМ у гіпокампі, відділі мозку відповідальному за пам’ять і навчання. Також спостерігалось зменшення кількості та міцності зв’язків між нейронами гіпокампу. Водночас, не спостерігалось помітних змін в об’ємі останнього.

Результати дослідження опубліковані 02.02.2019 р. в онлайновій версії журналу «Brain Structure and Function».

«Цікаво, що права частина гіпокампу більше потерпає від нестачі вітаміну D ніж ліва» — каже провідний дослідник доктор Burne. «Втрата функції цією частиною гіпокампу може бути асоційована зі значним порушенням пам’яті, порушеним сприйняттям реальності, що є головними ознаками шизофренії» — додає він.

Близько 70% хворих з шизофренією мають дефіцит вітаміну D та у більшості з низ спостерігаються порушення саме у правій частині гіпокампу.

У другій публікації, оприлюдненій онлайн 19.02.2019 р. у «Trends in Neuroscience» Burne з колегами обговорюють гіпотезу щодо попередження руйнації ННМ певними ферментами за умови оптимального рівня вітаміну D.

При зменшенні його рівня починається деградація ННМ, руйнуються міжнейронні зв’язки, що призводить до порушення когнитивних функцій.

ДЕФІЦИТ ВІТАМІНУ D НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЗКУ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *