ДВАНАДЦЯТЬ ЗМІН, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОЗБУТИСЬ ЗАЙВОЇ ВАГИ Новини,Рекомендації по харчуванню

11-effektivnoe_pohudenie_bez_diet_v_kostrome_24688

Мабуть ми не помилимося якщо назвемо схуднення основною причиною змін у харчуванні, на які йдуть сучасні люди. Багато хто з нас має великий досвід спроб зменшити вагу за допомогою самих різних способів. Результати докладених зусиль можуть суттєво залежати від численних факторів – віку, статі, будови тіла, наявних захворювань, фізичної активності, спадковості, а також харчових уподобань та звичок кожної людини.

У теперішній час не існує і навряд чи з’явиться найближчим часом універсальний підхід до зниження ваги. Теж саме можна сказати і про «ідеальну» дієту, яка підходить якщо не всім, то більшості бажаючих позбутися зайвих кілограмів. Але дані отримані з досліджень сотень тисяч людей окреслюють коло можливостей, здатних допомогти у досягненні стабільного зменшення ваги.

Нижче наведені дванадцять змін у харчуванні, що сприяють нормалізації ваги та покращенню здоров’я:

 1. Оцініть своє звичне харчування задля планування необхідних змін. Запишіть все, що Ви з’їли та випили протягом перших трьох днів. Зазначте розміри порцій та об’єм напоїв. Не забутьте про перекуси. Врахуйте всю їжу, яку споживали вдома, у ресторанах, у гостях або купували на виніс у кулінарії.
 2. Зосередьтесь та визначте свою мету. Чого Ви прагнете досягти? Чи хочете Ви схуднути для покращення власного здоров’я? Або краще виглядати і повернути можливість носити улюблений одяг?
 3. Побудуйте реалістичний план для досягнення поставленої мети. Визначте як саме Ви будете рухатись вперед – будете їсти менші порції, уникати готову, оброблену їжу, готувати вдома, обираючи корисні інгредієнти для здорових страв. Звертайте увагу на деталі, краще починайте з невеликих змін.
 4. Оцініть можливі перешкоди для досягнення Ваших цілей і можливі шляхи їх подолання. Вам не вистачає часу для відвідування басейну або спортзалу чи принаймні ранкової гімнастики? Спробуйте вставати на годину раніше. Не вистачає фантазії на приготування різноманітних та корисних страв? Знайдіть цікаве та надійне джерело з рецептами у книжковій крамниці або в Інтернеті. Рушайте у супермаркет озброєні списком необхідних інгредієнтів, не бійтесь експериментів.
 5. Спробуйте визначити свої власні звички, сприяючі нездоровому вибору у харчуванні. Ви любите розслабитись перед телевізором, ласуючи сумнівні закуски? Чи прагнете Ви доїсти всю їжу з тарілки навіть коли відчуваєте повне насичення?
 6. Контролюйте розмір порцій їжі, яку Ви споживаєте. Пам’ятайте, що усталені розміри м’яса, птиці або риби становлять близько 120 грамів. Для м’ясних та рибних страв орієнтуватись у розмірі нормальної порції можна, співставивши її з розміром власної долоні.
 7. Споживайте страви повільно та дбайливо. Отримуйте задоволення від всього процесу, завжди знаходьте час для насолоди ароматом, смаком та іншими якостями їжі на Вашому столі.
 8. Спробуйте користуватись правилом 80/20. Намагайтесь 80% часу дотримуватись наміченого плану. Але залишить одну/п’яту для того, щоб трохи побалувати себе. Це допоможе уникнути відчуття надсуворих обмежень та докорів сумління після їх порушення.
 9. Фокусуйтесь на досягненнях. Нехай вони будуть не надто значними на перших етапах. Зміни потребують часу. Не слід припиняти виконання плану після певних послаблень.
 10.  Визначте свої власні сигнали голоду та насичення. Навчиться відрізняти фізичний голод від емоційного. Останній спонукає Вас їсти у стресових ситуаціях, від нудьги, при депресії та відчутті тривоги. Прагніть припиняти їсти поки Ви ще трохи голодні. Сигнали про насичення надходять із запізненням. Це може спонукати до споживання зайвих калорій.
 11. Не дослуховуйтесь до порад щодо частого і дрібного харчування. Це сприяє безконтрольному надходженню калорій. Їжте сніданок, обід та вечерю щодня. Намагайтесь обмежитись одним перекусом, який плануйте заздалегідь (що і коли Ви з’їсте). Калорійні напої найменше підходять в якості перекусу.
 12. Зосередьте увагу на загальному стані власного здоров’я. Споживайте здорову їжу та будьте фізично активними більшість днів тижня.
ДВАНАДЦЯТЬ ЗМІН, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОЗБУТИСЬ ЗАЙВОЇ ВАГИ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *