Влітку слід харчуватися за п’ятьма основними принципами Без рубрики

П’ятниця, 18 травня 2012

16:32

Рекомендації щодо харчування та питного режиму влітку мають п’ять головних принципів.

Про це 18 травня на прес-конференції «Що їсти і пити у спекотний період? Спростування міфів та рекомендації дієтологів. Особливості харчування на Львівщині» розповів президент Асоціації дієтологів України, головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець.

Щодо рекомендацій по харчуванню та питному режиму влітку, О. Швець наголосив, що слід дотримуватись п’яти головних принципів безпечного харчування:

1) Дотримуйтеся чистоти;

2) Відокремлюйте сире від готового;

3) Ретельно дотримуйтесь належного температурного режиму приготування їжі;

4) Зберігайте продукти харчування при безпечній температурі;

5) Вживайте лише свіжі, не зіпсовані продукти.

Таким чином, можна убезпечити себе та своїх близьких від харчових отруєнь, пік яких спостерігається протягом літніх місяців.

«Харчування має бути зручним для людини. Рекомендації, які дають фахівці, мають враховувати спосіб життя, графік роботи. Сьогодні говорити про те, що людина повинна харчуватися 5-6 разів на день, немає доказів того, що такий складний спосіб харчування більш корисний», – додав Швець.

Дієтолог Львівської лікарні швидкої медичної допомоги Ольга Муштрук каже, що на сніданок має бути основний прийом їжі і 25% від усієї норми калорій в день має припадати саме на ранок. Основний обмін речовин відбувається з 6 до 12.00 ранку. А після 19.00 він найнижчий. Тому дієтологи радять не їсти після 19.00.

Водночас львів’яни споживають лише 125 грамів фруктів і 30 грамів риби на добу. Ці показники свідчать і про низьку доступність цих корисних продуктів, і про неналежний рівень поінформованості людей про важливість їх споживання. Як зазначив президент Асоціації дієтологів України Олег Швець, рекомендованою кількістю фруктів є понад 300 грамів на добу, а рибу (особливо морську) слід споживати понад 3-4 рази на тиждень, тобто в середньому понад 100 грамів на день.

Влітку слід харчуватися за п’ятьма основними принципами
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *