ВИЩИЙ РІВЕНЬ СПОЖИВАННЯ ГРИБІВ АСОЦІЙОВАНИЙ З МЕНШИМ РИЗИКОМ ЗАХВОРЮВАННЯ НА РАК Новини,Рекомендації по харчуванню

6a16babebedc439487bcb2d832313cec
  • Гриби лишаються категорією харчової продукції, яка не отримує стільки ж уваги від фахівців як, наприклад, овочі або горіхи. Вочевидь, низька калорійність (20-25 ккал/100 г) та достатньо висока поживна цінність дозволяють віднести гриби до корисних продуктів. Вони постачають значну кількість важливих нутрієнтів, включаючи вітаміни групи В, селен, цинк, фосфор, харчові волокна..
  • Отже, наступного разу, коли будете робити салат, не забудьте додати до нього трохи грибів. Тим більше, що їх споживання ймовірно пов’язане із зменшенням ризику раку, про що повідомляють автори нещодавнього дослідження з університету Penn State, результати якого опубліковані 16 березня у журналі «Advances in Nutrition».
  • Систематичний огляд та мета-аналіз включав 17 досліджень раку, опублікованих з 1966 по 2020 рік. Проаналізувавши дані понад 19 500 хворих на рак, дослідники виявили взаємозв’язок між вищим рівнем споживанням грибів та меншим ризиком раку.
  • Гриби багаті на вітаміни, поживні речовини та антиоксиданти. Висновки показали, що цей «супер-продукт» може також захистити нас від розвитку раку. Незважаючи на те, що гриби шиїтаке, плеврот черепичастий, майтаке та королівські гливи містять більшу кількість амінокислот, таких як ерготіонеїн, аніж білі гриби, гриби креміні та печериці, дослідники виявили, що люди, які включали будь-який різновид грибів у свій щоденний раціон, мали менший ризик розвитку раку.
  • Люди, які споживали 18 грамів грибів щодня, мали на 45% нижчий ризик раку у порівнянні з тими, хто зовсім не вживав гриби.
  • Джибріл М. Ба, аспірант кафердри епідеміології Медичного коледжу Пенсільванії, зазначив, що гриби — це найраще харчове джерело ерготіонеїну, який є унікальним та потужним антиоксидантом та клітинним протектором. Збагачення організму антиоксидантами може допомогти захистити від окисного стресу і знизити ризик раку.
  • При дослідженні конкретних видів раку, вчені відзначили найсильніші асоціації зі зниженням ризику раку молочної залози для людей, які регулярно вживали гриби. Джибріл М. Ба зазначив, що більшість досліджень не включали інші форми раку. Просуваючись вперед, це дослідження може бути корисним для подальшого вивчення захисних ефектів споживання грибів, а також формуванню більш здорової дієти для запобігання раку.
  • Співавтор дослідження доктор Джон Річі з Інституту раку у Пенсильванія Стейт зазначив, що загалом це дослідження надає важливі докази щодо можливостей канцеропревенції завдяки споживанню грибів. Також необхідно провести подальші дослідження для кращого визначення механізмів дії та конкретних видів раку, ризик яких може бути зменшеним при споживанні грибів.

Джерело:

Djibril M Ba, Paddy Ssentongo, Robert B Beelman, Joshua Muscat, Xiang Gao, John P Richie. Higher Mushroom Consumption Is Associated with Lower Risk of Cancer: A Systematic Review and Meta-Analysis of Observational Studies. Advances in Nutrition, 2021; DOI: 10.1093/advances/nmab015

ВИЩИЙ РІВЕНЬ СПОЖИВАННЯ ГРИБІВ АСОЦІЙОВАНИЙ З МЕНШИМ РИЗИКОМ ЗАХВОРЮВАННЯ НА РАК
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *