Назад

ВЖИВАННЯ КОФЕЇНУ ПЕРЕД ФІЗИЧНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ ДОПОМАГАЄ СПАЛЮВАТИ ЖИР

Результати нового дослідженням, опубліковані у Journal of the International Society of Sports Nutrition, свідчать про те, що вживання #кофеїну або міцної кави за півгодини до аеробного фізичного навантаження може сприяти спалюванню жиру.

  • Автори запевняють, що ефекти більш виражені при виконанні фізичних вправ вдень, а не вранці. Франсіско Хосе Амаро-Гатете, провідний автор дослідження, фізіолог з університету Гранади зазначив, що рекомендація щодо вранішнього фізичного навантаження натщесерце для збільшення окислення жирних кислот є звичайною і вже відомою. Однак, така рекомендація не має підтвердженої наукової бази, оскільки невідомо, чи такий ефект пов’язаний із ранковими фізичними вправами або є наслідком голодування вночі.
  • У рамках дослідження 15 чоловіків (середній вік – 32 роки) займалися фізичним навантаженням чотири рази за тиждень. Вони вживали порошок зелених кавових зерен у кількості 3 мг/кг маси тіла, що приблизно еквівалентно одній порції міцної кави, або плацебо у водному розчині. Всі учасники пройшли тест відповідно до встановлених умов та вживали кофеїн або плацебо за 30 хвилин до кожного тесту о 8 ранку та о 5 вечора у випадковому порядку.
  • У дні тренувань учасники вживали кофеїн або плацебо і відпочивали 30 хвилин, перш ніж починати вправу на велосипеді. Дослідницька група стандартизувала умови перед кожним тестом, включаючи час після останнього прийому їжі, вживання стимуляторів та фізичну активність, і вимірювала окислення жиру, максимальне споживання кисню та інтенсивність вправ.
  • Загалом, дослідницька група виявила, що вживання дози кофеїну за 30 хвилин до аеробного тренування збільшує окислення жиру під час тренування, незалежно від часу доби. У той же час швидкість спалювання жиру була вищою вдень, аніж вранці, при однаковій тривалості голодування. Порівняно з плацебо, кофеїн збільшував окислення жирів на 10,7% вранці та на 29% вдень. Кофеїн збільшував інтенсивність фізичних вправ на 11% вранці та на 13% вдень. Максимальне споживання кисню також було вищим вдень.
  • Автори підсумували, що поєднання споживання кофеїну з фізичною активністю помірної інтенсивності в другій половині дня забезпечує найкращий ефект для людей, які прагнуть збільшити окислення жирів під час аеробних вправ.

Джерело:

Ramírez-Maldonado, M., Jurado-Fasoli, L., del Coso, J. et al. Caffeine increases maximal fat oxidation during a graded exercise test: is there a diurnal variation?. J Int Soc Sports Nutr 18, 5 (2021). https://doi.org/10.1186/s12970-020-00400-6

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *