#ВАГІТНІСТЬ І НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ У ВАШИХ ПЛАНАХ? УНИКАЙТЕ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ! Новини,Рекомендації по харчуванню

Alkogol-na-rannih-srokah-beremennosti

Більшість жінок знають, що вживання алкоголю під час вагітності може загрожувати плоду. Важливим застережливим акцентом має бути те, що шкода майбутній дитині може бути спричинена при вживанні алкоголю, коли про вагітність ще невідомо. Лишається абсолютно незмінною аксіома – не існує безпечної міри споживання алкоголю протягом вагітності.

Відомо, що навіть помірне вживання алкоголю в середині та другій половині менструального циклу може зменшити шанси на успішне зачаття.

  • Згідно з результатами нового дослідження щодо асоціації між вживанням алкоголю та рівнями гормонів на різних етапах менструального циклу, помірне (3-6 напоїв на тиждень) та надмірне споживання алкоголю (більше 6 напоїв на тиждень) після овуляційної фази жіночого циклу може порушити точний гормональний баланс, необхідний для зачаття. Дослідники виявили, що надмірне споживання алкоголю під час овуляції також може негативно впливати на зачаття.
  • Тож, якщо ви плануєте дитину, не чекайте чергових невдач, краще невідкладно відмовтесь від алкогольних напоїв.

Провідний автор дослідження доктор Кіра Тейлор, доцент кафедри епідеміології та громадського здоров’я в університеті Луївілля (Кентуккі, США) зазначила, що при плануванні вагітності, вживання алкоголю необхідно обмежити до одного дози алкоголю (30 мл міцного алкоголю, 100 мл вина або 300 мл пива) на добу у будь-який період вашого менструального циклу, а також вживати не більше половини порції під час та після овуляції в період імплантації.

Доктор Нішат А. Алі, доцент кафедри акушерства та гінекології медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні (Техас, США) додала, що вплив алкоголю на ймовірність зачаття вважався негативним ще з 1990-х років, але не був добре вивченим. Помірне та високе споживання алкоголю у пари зазвичай вимагало більше часу для того, щоб завагітніти, а також підвищувало ризику розвитку безпліддя.

Жінкам, які потребують лікування безпліддя, а саме штучне запліднення, рекомендується зменшити вживання алкоголю.

  • Дослідження, розпочате у 2017 році, опубліковане 9 червня в журналі «Human Reproduction», розглядало зв’язок між вживанням алкоголю та шансом завагітніти за один менструальний цикл. Аналіз включав дані 413 жінок віком від 19-ти до 41-ого року, які вели щоденники споживання алкоголю, де зазначалась кількість напоїв та вид алкоголю (пиво, вино чи міцний), протягом майже 19 місяців спостереження. Учасники були переважно білими, неіспаномовними, одруженими й мали університетську освіту.
  • Щомісяця жінки здавали аналіз сечі для визначення факту вагітності, а фази їх місячного циклу обчислювали за календарним методом та порівнювали між тими, хто вживав та не вживав алкоголь.
  • Під час дослідження 133 жінки завагітніли, і результати показали, що чим більше алкоголю споживала жінка, тим менше у неї було шансів завагітніти. При надмірному споживанні алкогольних напоїв ймовірність завагітніти становила 27,2%, у порівнянні з 41,3% для жінок, які не вживали алкоголь. При помірному та середньому споживанні алкоголю ймовірність завагітніти становила близько 32%.
  • При аналізі впливу вживання алкоголю під час різних фаз менструального циклу, дослідники виявили, що середнє та надмірне споживання алкогольних напоїв після овуляції зменшило шанси на зачаття майже наполовину (44% та 49% відповідно). Припускається, що вживання алкоголю до овуляції також було пов’язане зі зниженням ймовірності зачаття.
  • Тривале пияцтво мало найбільш негативні наслідки. Кожна додаткова доба надмірного споживання алкоголю протягом короткого періоду часу була пов’язана зі зменшенням ймовірності зачаття приблизно на 19% під час овуляції та періодом між овуляцією та менструацією.

Дослідники також виявили, що вид алкогольного напою ніяк не впливав на результати.

Доктор Крістін Мец, професор з Інституту медичних досліджень імені Файнштейна у Манґассеті, (Нью-Йорк, США), зазначила, що дослідження показало — тривалість менструального циклу однакова для жінок в усіх категоріях споживання алкоголю, припускаючи, що вживання алкогольних напоїв не впливає на гормони, які регулюють тривалість циклу.  Дослідники вважають, що вплив алкоголю на ймовірність зачаття зумовлений руйнівним впливом на рівень  стероїдних гормонів в організмі, а також різким підвищенням естрадіолу, активної форми естрогену.

  • Збільшення рівня естрогену може призвести до нерегулярних циклів, затримки овуляції або ановуляції. Збільшення естрогену також може вплинути на термін відкриття можливості для імплантації у слизовій оболонці матки після запліднення.
  • Алі зазначила, що надмірне споживання алкоголю може не тільки пригнічувати овуляцію, але також порушити здатність підтримувати вагітність на ранніх термінах.

Споживання алкоголю також здійснює негативний вплив на репродуктивну функцію у чоловіків. Надмірне споживання алкогольних напоїв ймовірно пов’язане з порушеннями функції статевих залоз у чоловіків, включаючи зниження рівня тестостерону в сироватці крові та зменшення кількості активних сперматозоїдів.

Автори зазначають, що існує обмеження щодо даних дослідження, яке полягає в тому, що лише 20-25% жінок насправді намагалися завагітніти, тоді як в ідеалі таке дослідження повинно включати лише тих жінок, які мають намір завагітніти.

Крім того, дослідження не розглядало вплив вживання алкоголю на чоловіків (партнерів). Тим не менше, дослідження вказує на дуже вагому причину зменшити вживання алкоголю, перш ніж планувати дитину.

Доктор Алі підсумувала, що зміни способу життя важливі для обох членів пари, яка планує дитину.

 

Посилання на першоджерело:

Mohammad Yaser Anwar, Michele Marcus, Kira C Taylor, The association between alcohol intake and fecundability during menstrual cycle phases, Human Reproduction, 2021;, deab121, https://doi.org/10.1093/humrep/deab121

 

#вагітність #зачаття #фертильність #алкоголь

#ВАГІТНІСТЬ І НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ У ВАШИХ ПЛАНАХ? УНИКАЙТЕ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *