Назад

Будуйте міцні кістки на все життя: чи достатньо молочних продуктів їсть ваша дитина?

Ми не схильні згадувати про кістки, коли мова йде про підготовку наших дітей до довгого і здорового життя. Але дитинство і підлітковий вік найкращий час для того, щоб зосередитись на їх здоров’ї, оскільки майже вся наша кісткова маса будується протягом цих перших років. Діючи зараз, можна розраховувати на міцність кісток у дорослому віці і запобігти переломам у більш старшому віці.

А чи є найкращий спосіб знайти правильний шлях для формування супер-сильних кісток? Так, – заохочуйте  дітей їсти здорову їжу і робити багато фізичних вправ, саме про це стверджують автори даної статті.

 

Молочні продукти є скарбницею поживних речовин, які необхідні для росту кісток, включаючи кальцій, білки, магній, калій, цинк і фосфор. Велика кількість фізичних вправ під час дитинства також визнається важливим чинником побудови міцних кісток.

 

Автори досліджували групу маленьких дітей в Бразилії, щоб дізнатись більше про вплив молочних продуктів і фізичних навантажень на міцність кісток, що корелює з мінеральною щільністю кісткової тканини (МЩКТ), і з’ясувати, чи є якісь відмінності між хлопчиками та дівчатами.

 

Більш високе споживання молока асоціювалось з вищою МЩКТ

Дослідники вивчили харчування дітей у віці 4, а потім й 6 років. Вони виявили, що 4-річні хлопчики пили молоко частіше, ніж 6-річні, але цей недолік компенсувався 6-річними хлопчиками більшим споживанням йогурту та сиру.

 

Для вимірювання МЩКТ було проведено сканування, коли діти досягли 6 років. Більш високий добовий рівень споживання молочних продуктів асоційувався з вищою МЩКТ по всьому тілу та МЩКТ хребта (нижній частині спини) як у хлопчиків, так і у дівчат. Цей зв’язок був найбільшим серед дітей, що їли щонайменше три порції молочних продуктів щодня.

 

Вправи з вагою допомагають будувати міцні кістки

Ми знаємо, що м’язи стають сильнішими, коли ми їх застосовуємо, те саме відбувається і з кістками. Незважаючи на те, що будь-яка фізична активність корисна для загального здоров’я, для формування кістки особливо корисна така активність, як біг, сходження, стрибки і ходьба. Навантаження, яке під час виконання цих вправ передається на кістки, особливо на ділянки, що утримують вагу, зокрема поперековий відділ хребта, робить їх міцнішим.

 

Під час дослідження фізичну активність вимірювали у 6-річних дітей за допомогою пристрою, який кріпився до зап’ястя дитини. Більш високі рівні фізичної активності, виміряні за його допомогою (загальна фізична активність і час, проведений у помірній та енергійній фізичній активності), асоціювались з більш високим показником МЩКТ всього тіла і поперекового відділу хребта у хлопчиків і МЩКТ поперекового відділу хребта у дівчат.

 

Споживання молочних продуктів і ФА (фізична активність) однаково важливі для МЩКТ у дитинстві. ”- Bielemann et al, 2018.

 

Автори прийшли до висновку, що більш високе споживання молочних продуктів і більш високий рівень фізичної активності у 4–6-річних дітей були пов’язані з більшою МЩКТ у 6-річному віці. Як кажуть автори, молочні продукти та фізична активність виявляють свій вплив на МЩКТ незалежно один від одного.

 

Джерело: Bielemann RM, Dos S Vaz J, Domingues MR et al. Are consumption of dairy products and physical activity independently related to bone mineral density of 6-year-old children? Longitudinal and cross-sectional analyses in a birth cohort from Brazil. Public Health Nutr. 2018;21:2654-2664.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *