Назад

РЕЙТИНГ НАЙКРАЩИХ ДІЄТ НА 2023 РІК

Щорічний традиційний рейтинг дієт від U.S. News якраз вчасно після новорічних свят

Згідно з традиційним щорічним рейтингом «Найкращих дієт на 2023 рік» видання U.S. News & World Report, для тих, хто поставив собі новорічну мету щодо здорового харчування, створюється рейтинг моделей харчування, які можуть бути найбільш корисними для вирішення певних задач.

Перше місце в якості найкращої дієти в цілому на 2023 рік посів неодноразовий переможець – середземноморська дієта, яка займає перше місце в цій категорії вже шостий рік поспіль. Середземноморська дієта переважно включає фрукти, овочі, оливкову олію та рибу, зосереджуючись на збалансованості щоденної композиції страв та напоїв, а не на певних поживних речовинах чи окремій групі продуктів.

Середземноморська дієта також зайняла перше місце в чотирьох інших категоріях: найкращі дієти для здоров’я кісток і суглобів, найкращі сімейні дієти, а також чільні позиції в категоріях здорового харчування та дієт на рослинній основі.

Найближчими конкурентами за звання найкращої дієти в цілому, були дієта DASH «Дієтичні підходи для контролю гіпертензії», яка направлена на боротьбу з високим кров’яним тиском і запобіганню чи контролюванню цукрового діабету, і флекситаріанська дієта, яка посіла друга місце серед найкращих сімейних дієт та базується на споживанні фруктів, овочів, цільнозернових продуктів з домінуванням рослинного білку.

Гретель Шуллер, головний редактор медичної редакції «US News», зазначила, що якщо ви бажаєте дотримуватися максимально здорової моделі харчування, вибрати саме для вас ідеальний план харчування буде не так вже і просто.

Рейтинг US News включає добре вивчені дієти, у тому числі ті, які мають підтверджену ефективність у зменшенні маси тіла.

Дві з вищезазначених категорій: найкращі дієти для здоров’я кісток і суглобів та найкращі сімейні дієти є нововведеними в цьому році. Середземноморська дієта та дієта DASH посіли перше місце у першій категорії, а середземноморська дієта, флекситаріанська дієта та дієта зі зміною способу життя (TLC) посіли перше місце у другій категорії відповідно.

Загалом US News оцінювало дієти в 11-ти категоріях. За допомогою лікарів, сертифікованих дієтологів, нутріціологів, дієтологів-епідеміологів і дослідників, які займаються втратою ваги, видання розробило опитування з понад 40 питань, зосереджених на цілях щодо способу життя та здоров’я. Далі ці запитання були поставленні разом із специфічними для кожної категорії, і передані групі з 33 експертів у галузі харчування, ожиріння, харчової психології та лікування хронічних захворювань. Оцінки експертів були конвертовані в бали від 5 (найвища оцінка) до 1 (найнижча).

Після оприлюднення цьогорічного рейтингу (03.01.2023), Національний інститут здоров’я (НІЗ) опублікував текст на підтримку двох моделей харчування, які отримали найвищу кількість балів, зазначивши, що дієта DASH і дієта TLC разом претендували на п’ять перших місць у рейтингу. НІЗ у своїй заяві зазначив, що Національний інститут серця, легенів і крові (НІСЛК) брав активну участь у дослідженнях, розробці і тестуванні обидвох дієт.

Нижче наведено список найкращих дієт для кожної категорії:

Найкращі дієти загалом:

1. Середземноморська дієта (4,6)

2. Дієта DASH (4.4)

2. Флекситаріанська дієта (4.4)

Найкращі дієти для схуднення:

1. Дієта WW (WeightWatchers) (4,6)

2. Дієта DASH (4.4)

3. Дієта TLC (4.3)

3. Дієта клініки Майо (4.3)

Найкращі дієти для швидкого схуднення:

1. Кето-дієта (3,9)

2. Nutrisystem (3.6)

2. OPTAVIA (3.6)

2. SlimFast (3.6)

2. Аткінса (3.6)

Найпростіші для дотримання дієти:

1. Флекситаріанська дієта (4.4)

1. Дієта TLC (4,4)

3. Середземноморська дієта (4,3)

3. Дієта DASH (4.3)

Найкращі дієти для здорового харчування:

1. Середземноморська дієта (4,6)

2.  Дієта DASH (4.5)

3. Флекситаріанська дієта (4.3)

Найкращі дієти при цукровому діабеті:

1. Дієта DASH (4.5)

2. Середземноморська дієта (4,4)

3. Флекситаріанська дієта (4.2)

Найкращі дієти для здоров’я серця:

1. Дієта DASH (4.8)

2. Середземноморська дієта (4,4)

3. Флекситаріанська дієта (4.2)

3. Дієта Орніша (4.2)

Найкращі дієтичні програми:

1. Дієта WW (WeightWatchers) (4,2)

2. Noom-дієта (3.8)

2. Дженні Крейг (3,8)

Найкращі дієти на рослинній основі:

1. Середземноморська дієта (4,6)

2. Флекситаріанська дієта (4.4)

3. Дієта MIND (4.3)

Найкращі сімейні дієти:

1. Середземноморська дієта (4,5)

1. Флекситаріанська дієта (4.5)

1. Дієта TLC (4,5)

Найкращі дієти для здоров’я кісток і суглобів:

1. Середземноморська дієта (4,4)

1. Дієта DASH (4.4)

3. Флекситаріанська дієта (4.1)

Джерело: https://health.usnews.com/best-diet

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *